Alessi

   Alessi to firma z ponad 90-letnią tradycją. Jej historia sięga roku 1921, kiedy Giovanni Alessi postanowił założyć warsztat rękodzielniczy we włoskim miasteczku Omegna. Miejscowość położona u podnóża Alp słynęła z solidnego rzemiosła – regionalne produkty najczęściej wykonywano z metalu i drewna. Alessi szybko zapragnął stworzyć własne, nowatorskie rozwiązania i w niedługim czasie otworzył pod Mediolanem firmę Crusinallo. W 1935 roku syn Giovanniego, Carlo Alessi, został głównym projektantem. To dzięki jego wyjątkowym konceptom lata trzydzieste i czterdzieste przyniosły firmie niespodziewane zyski. Przesłanie Carla jako projektanta było jasne – nadać zwyczajnym przedmiotom niezwykłą formę. W roku 1970 Carlo przekazał firmę swojemu starszemu synowi, Alberto. Wkrótce do zespołu dołączyli kolejni utalentowani członkowie rodziny Alessi. Firma rozpoczęła również aktywną współpracę ze sztabem projektantów zewnętrznych. Wielu z nich uważa się dziś za ikony designu. 

   Alessi słynie przede wszystkim z niekonwencjonalnych projektów akcesoriów kuchennych. Od lat zaskakuje fantazyjnymi kształtami korkociągów, maszyn do kawy czy kieliszków. Produkuje również funkcjonalne komplety garnków i designerskie zastawy stołowe. Niektóre z gadżetów Alessi sprawdzą się także w jadalni i łazience. Wszystko, co zaprojektuje włoska firma, jest niezwykłe – Alessi uwielbia nieskończone zabawy formą i kolorem Materiały, które najchętniej wykorzystują projektanci, to barwne tworzywa sztuczne oraz stal nierdzewna. Designerzy nie szczędzą także konceptów pełnych drewna, szkła, kryształu czy delikatnej porcelany. Niejednokrotnie surowce są ze sobą ciekawie połączone, tworząc istne designerskie patchworki. Produkty Alessi dedykowane są wszystkim, dla których praca w kuchni nie jest przykrym obowiązkiem. Nowatorska forma kuchennych akcesoriów inspiruje do eksperymentowania w świecie kulinariów. 


Odwiedź stronę producenta:

www.alessi.com

enan s.a. jako autoryzowany dystrybutor marki Nite Ize

enan s.a. koncentruje się na rozwoju asortymentu oraz dostarczaniu wyłącznie sprawdzonych produktów zaufanych producentów, w związku z czym nasza oferta produktowa została poszerzona o akcesoria amerykańskiej marki Nite Ize.(...)

Czytaj dalej

enan s.a. został autoryzowanym dystrybutorem marki G&BL

enan s.a. stawia na nieustający rozwój relacji biznesowych i poszerzanie działalności, czego wynikiem jest nawiązanie kolejnej, wartościowej współpracy. Zostaliśmy autoryzowanym dystrybutorem włoskiej firmy G&BL, specjalizującej się w produkcji kabli i akcesoriów do smartfonów, audio-wideo oraz IT. G&BL posiada szeroką gamę produktów, dba o ich wysoką jakość oraz korzysta wyłącznie z innowacyjnych koncepcji, co uczyniło markę rozpoznawalną na całym świecie.(...)

Czytaj dalej

Newsletter